Jižní Amerika - den 27.: Kde bydlí Shakira s Milanem

23.04.2013

Ranní vstávání je ještě horší než včera, za okny je zataženo a my okamžitě po probuzení ohledáváme škody na tělech. Spáleniny jsou totiž to první, na co si vzpomeneme po prvním pohybu. Bukujeme si hostel v Montevideu a balíme si v našem kurníku plavky a flašky od piva. 

Pozvolna sjíždíme na jih podél uruguayského pobřeží. Na oběd se zastavujeme ve městě La Paloma, kde údajně končí ceny pro dělňasy. Odtud dolů už je to rezervovaný jenom pro boháče. Kdyby tyhle informace byly pravdivý, tak nás nepustí ani přes hranice do země. A už se těšíme do Punta del Este, kterým se říká Benátky Jižní Ameriky. Tuhle přezdívku dal městu někdo, kdo v Benátkách v životě nebyl. A ani v Itálii nebo Evropě. Punta je v podstatě poloostrov s restauracemi, obchody, hotely a mrakodrapy. Kolem něj se rozkládají obří vily, rezorty a soukromé pláže. V jednom z těchhle domů údajně tráví prázdniny zpěvačka Shakira se synem Milanem. Nemůžeme se po cestě soustředit na nic jiného a jenom tipujeme, co je dost dobrý pro nejslavnější latinskoamerickou hvězdu.

Příjezd do Montevidea provází kýč v podobě západu slunce prosvětlujícího výškové budovy. Pláže po naší levici se koupou v oranžové a řeka (protože tady se La Plata vlívá do Atlantiku) se třpytí a oslňuje nás. Zjišťujeme, že náš hostelje prakticky v centru (dalo by se říct kousek od Václaváku) a hned naproti je Národní uruguayské divadlo. Náš hostel je úžasný! Je originální, pohádkový, retro a prostě divotvorný. Jdeme společně nakoupit a dorazit tak zbytky jídla. Zelenina a pár základních ingrediencí a lahev vína nás na jedno přijde na tři stovky. Do rizota nasypeme všechno, co jde, a za chvíli si pochutnáváme na naší poslední vařené lahůdce. Nakonec si otevřeme dveře na balkón a cpeme se jídlem přímo z hrnce s výhledem na divadlo. K tomu sklínku vína, Uruguay nám chutná.